منشا و تاریخچه اسپا

تازه های گردشگری
  • ۲۳ آبان ۱۳۹۶
  • نویسنده: مدیر سایت
  • نظرات: 0
  • بازدید: 15
  • لایک:

منشا و تاریخچه اسپا

واژه اسپا از نظر ریشه ای از کلمه زبان والونی به معنای فواره مشتق شده است.اسپا نام شهری در کشور بلژیک در قرن چهاردهم بود که در آنجا چشمه آب گرم درمانی کشف شد.منشا اصطلاح اسپا از واژه لاتین spagere به معنای پخش کردن ، پاشیدن ، مرطوب کردن گرفته شده و یا ممکن است مخفف عبارت لاتین sanitas per aquas  به معنای سلامت از طریق آب باشد.این حمام آب گرم به دلیل اپرات درمانی اش معروف است و انواع مختلفی از درمان ها نظیر اسپا تراپی و هیدروتراپی را در بر میگیرد.

مورخان بر این باورند که یونانی ها 500 سال قبل از میلاد مسیح ، انواع مختلفی از حمام های اجتماعی مانند حمام های هوای داغ را با هدف درمانی استفاده می کردند که به لاکونیکا معروف بودند.در روم ، امپراتورها چندین حمام آب گرم مختلف را طراحی و ایجاد کردند تا عموم مردم از خواص درمانی آب گرم بهره مند شوند.

به تدریج این حمام ها در سراسر جهان پر طرفدار شد و در سراسر امپراطوری روم از آفریقا تا انگلستان ساخته شدند.مردم از اقصی نقاط جهان برای درمان به این مکان ها می آمدند.افزایش تقاضا از سوی بازدید کنندگان باعث شد تا چندین مجموعه مجهز از این نوع حمام ها ظاهر شوند که دارای مکان نشستن ، امکانات سرگرمی تفریحی و انواع مختلف حمام بود.

فرضیه ساخت اسپا از سوی بقراط مطرح شد که فرضیه بیانگر این بود که عدم تعادل مایعات بدنی به دلیل بیماری ها است.برای به دست آوردن دوباره تعادل ، تغییر عادات و محیط زندگی پیشنهاد شد که شامل حمام ، عرق کردن ، پیاده روی و ماساژ بود.در روزهای ابتدایی ، حمام ها با درمان های ورزشی ، آموزشی و درمان های گیاهی ترکیب شدند تا حداکثر تاثیر را داشته باشند.متاثر از این فرضیه ، یونانی ها و رومی ها ، حمام های آب گرم خودشان را در چشمه های آب گرم و معدنی ساختند تا سربازان و شهروندان از درمان های پزشکی آن بهره مند شوند. در روم ، سه نوع حمام مختلف خانگی ، خصوصی و عمومی ایجاد شد.پس از آن ، حمام های عمومی به بناهای بزرگ و تاثیرگذاری با گنجایش هزاران نفر توسعه یافتند.

در تمام قرون تاریخ ، صنعت اسپا به کسب محبوبیت خود ادامه داد و به عنوان یک روش درمانی پیچیده برای بیماری ها ظهور پیدا کرد.نسل کنونی درمان های اسپا، چند اصطلاح روی آن انجام دادند تا تاثیرگذاری آن برای مصرف کنندگان بیشتر شود.امروزه ، اسپا قویا به عنوان یک حرفه ، توسعه یافته است که پس از تشخیص درست عدم هماهنگی روحی و جسمی در فرد ، می توان با این روش مراقبت صحیح از وی را انجام داد.افزایش تمرکز روی سلامتی ، این روش درمانی را در سراسر جهان محبوب کرده است.این روزها،در کنار استفاده از حمام و اسپا ، به رعایت رژیم ، ورزش و برنامه های تفریحی نیز تاکید می شود.

 

می توانید دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.