اسپانیا
  • ۶ مرداد ۱۳۹۷
  • نویسنده: sells
  • نظرات: 0
  • بازدید: 23
  • لایک:

پارک گوئل از پارک های بسیار زیبای اسپانیا و از مراکز تفریحی بارسلونا می باشد که در شمال شرقی بارسلونا در منطقه گراسیا در تپه ال کارمن قرار دارد. این پارک توسط معماری بزرگ و مشهور به نام گائودی بین سال های ۱۹۰۰ تا ۱۹۱۴ ساخته شد. مساحت این پارک ۱۷ تا ۱۸ هکتار می باشد. پارک گوئل در سال ۱۹۸۴ بخشی از میراث فرهنگی یونسکو شناخته شد.
گوئل یک تاجر موفق بود و می‌خواست تا اموال و دارایی‌هایش به یک باغ شهر (مانند نمونه هایی که در انگلستان ساخته شده‌اند) برای طبقه نسبتاً ثروتمند بارسلونا تبدیل شود. او از آنتوان گائودی (Antoni Gaudí) خواست که یک باغ-شهر را بسازد، هدف اصلی از این پروژه ایجاد یک مجموعه مسکونی بسیار مرفه بود که البته هیچ‌گاه عملی نشد!
این پارک در تپه «ال کارمل» در در منطقه‌ای به نام گراسیا (Gràcia) واقع شده و مشرف به شهر بارسلونا در اسپانیا است. استفاده خلاقانه از موزاییک‌های رنگی و زیبا و نیز به کارگیری احجام منحنی‌شکل از ویژگی‌های منحصر به فرد پارک گوئل به حساب می‌آید و گائودی با الهام از طبیعت و ایده‌های گوتیک آن را طراحی و اجرا کرده است. این پارک ورودیهای بسیاری دارد که زیباترین آن قطعاً مسیر دسترسی اصلی از «کارر د اولوت» (Carrer d’Olot) است که دو عمارت کلاه فرنگی با دو کافه در جوانب آنها قرار دارد.

جهت اطلاع از قیمت‌های تور اروپا بر روی لینک زیر کلیک کنید!

تور اروپا

می توانید دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *