نسبار شهر کلیساها

گردشگری مذهبی
  • ۲۹ آذر ۱۳۹۶
  • نویسنده: مدیر سایت
  • نظرات: 0
  • بازدید: 5
  • لایک:

شهر تاریخی نسبار بلغارستان یکی از تاریخی ترین شهرهای این کشور و یکی از پرطرفدارترین اقامتگاه های بلغارستان محسوب می شود. نسبار که معمولا با القابی همچون مروارید دریای سیاه یا دوبروونیک بلغارستان (دوبروونیک: شهر تاریخی معروف کروواسی) نیز شناخته می شود، پر است از موزه ها، خانه ها و کلیساهایی که برخی از آنها سه هزار سال قدمت دارند.
وفور ساختمان های تاریخی در نسبار نام این شهر قدیمی را از سال 1983 در فهرست میراث جهانی یونسکو قرارداده است. این شهر در قرن ششم پیش از میلاد توسط تراکیان ها بنا شد و به یکی از مستعمرات یونانی ها و یکی از مراکز تجاری مهم آن زمان تبدیل شد. بیشتر آثار تاریخی شهر ازجمله ارگ شهر، معبد آپولو، و میدان اصلی شهر متعلق به دوران هلنستیک هستند. خرابه های دیوار ارگ شهر هنوز هم در بخش شمالی شبه جزیره قابل مشاهده است. کلیسای سنت سوفیا، کلیسای مریم باکره و کلیسای سنت استیفا نیز در قرون وسطی ساخته شد. همچنین نسبار، گنجینه تاریخی بلغارستان در سال 1956 به عنوان شهر موزه اعلام شد و از لحاظ معماری و زمین شناسی تحت حفاظت قرار گرفت. امروزه این شهر به یکی از بزرگترین جاذبه های کشور بلغارستان تبدیل شده است، به ویژه برای کسانی که به آثار تاریخی علاقه مندند.

می توانید دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.