مـوزه آرمیتـاژ

گردشگری کوله ای و سفر جاده ای
  • ۲ خرداد ۱۳۹۷
  • نویسنده: admin
  • نظرات: 0
  • بازدید: 9
  • لایک:

لغت آرميتاژ که ريشه فرانسوي دارد به معناي مکان خلوت است. اين موزه بزرگ‌ترين موزه‌ جهان و افتخار ملي روسيه به شمار مي‌رود و نشانه‌ هنر معماري و فرهنگ روسيه است که در سن‌‌پترزبورگ واقع شده است.

اين موزه داراي مجموعه‌اي از آثار هنري تراز اول دنيا و همچنين کاخ‌هاي زيبا و اتاق‌هاي مجلل است که در زمان‌هاي مختلف توسط معماران معروف دنيا طراحي شده است.

آرميتاژ يا قصر زمستاني مجموعه‌‌اي است از پنج ساختمان که نخستين ساختمان آن، کاخ زمستاني است که توسط معمار ايتاليايي (راسترلي) طي سال‌هاي 1754 تا 1762 و در زمان حکومت اليزابت، دختر پترکبير ساخته شد. اين موزه يک گنجينه بي‌نظير است و داراي نزديک به سه ميليون اثر هنري از مشهورترين هنرمندان دنيا نظير لئوناردو داوينچي، رافائل، تي‌سين، رامبراند، کلود مونه، روبنس، رنوآر، ون‌گوگ، ماتيس، گوگن، پيکاسو٬ ميکل‌آنژ و… مي‌باشد. در مورد عظمت موزه آرميتاژ بايد عنوان کرد که٬ اگر به هر اثر حدود يک دقيقه توجه نماييد٬ بايستي بيش از 11 سال به تماشاي اين موزه ‌بپردازيد

می توانید دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.