معبد بهشت، پدیده ای در امواج صدا

گردشگری مذهبی
  • ۲۱ خرداد ۱۳۹۷
  • نویسنده: admin
  • نظرات: 0
  • بازدید: 7
  • لایک:

معبد بهشت یا تیان‌تان، بزرگ‌ترین معبد چین و یکی از ۱۰ تا معبد شگفت‌انگیز جهان محسوب می‌شود. معبد بهشت در ۲ کیلومتری شهر ممنوعه پکن قرار گرفته و در قرن ۱۴ میلادی توسط امپراتوری مینگ ساخته شده است. معبد بهشت، عبادتگاه امپراتوران مینگ و کونینگ بوده و به همین دلیل این امپراتوران خود را تیان‌زی یا (پسر بهشت) می‌نامیدند. به همین دلیل جرات نمی‌کردند محل اقامت خود، یعنی شهر ممنوعه را بزرگ‌تر از اقامت‌گاه خدا بسازند. در بیرون یکی از دروازه‌ها به نام Imperial Vault of Heaven سه سنگ انعکاس قرار گرفته است که اگر رو به دروازه و روی سنگ اول بایستید و صحبت کنید، انعکاس صدای خود را می‌شنوید. به همین ترتیب اگر روی سنگ دوم و سوم می‌ایستید، دو و سه انعکاس می‌شنوید. یکی دیگر از جاهای مشهور معبد، دیوار انعکاس هست که اگر شما و نفر دیگری در دو طرف پای دیوار بایستید و حرف بزنید، طرف مقابل به وضوح صدای شما را خواهد شنید.
علاوه بر ساختمان‌های جالب توجه، دیدنی‌های دیگری هم در این قصر هست که از بین آنها می‌توان به سرو ۹ اژدها اشاره کرد. علت این نام‌گذاری به دلیل شاخه‌های تو در توی آن هست، گویی که ۹ اژدها به هم تابیده شده‌اند. قدمت این سرو به بیش از ۵۰۰ سال می‌رسد. در مجموع، این معبد یکی از خاص‌ترین جاذبه‌های شهر پکن به شمار می‌رود.

می توانید دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.