مجمع الجزایر جهان، آرام گرفته در دبی

بهترین های سال
  • ۲ دی ۱۳۹۶
  • نویسنده: مدیر سایت
  • نظرات: 0
  • بازدید: 8
  • لایک:

جزایر جهان ، مجمع الجزایری مصنوعی است که از جزایری کوچک تشکیل شده و نمای کلی و هوایی آن به صورت نقشه دنیا است. جزایر جهان در 4 کیلومتری ساحل شهر دبی، امارات و در آب های خلیج فارس قرار گرفته است.
این مجمع الجزایر را با استفاده از شن شسته و لایروبی شده، ساخته و محل قرارگیری آن مناطق کم عمق ساحلی دبی است. سازنده جزایر جهان، در واقع همان مالک جزیره نخل است و ایده اولیه ساخت این جزایر توسط شیخ محمدبن رشیدالمکتوم، حاکم شهر دبی ارائه شده بود.
ساخت 300 جزیره در سال 2003 آغاز شد و به سبب بحران مالی در سال 2008 اجبارا متوقف شد. در اواخر سال 2013 ساخت دو جزیره به پایان رسید. در ژانویه سال 2014 گروه کلیندیست از راه اندازی پروژه قلب اروپا خبر داد. اجرای ساخت نخستین مجموعه از این جزایر شامل جزیره های اروپا، سوئد و آلمان توسط گروه کلیندیست رهبری شد. در جولای 2012 جزیره لبنان تکمیل شد و تنها جزیره ای بود که بصورت تجاری آماده شده بود. این جزیره در حال حاضر برای رویدادهای شرکت های خصوصی و احزاب عمومی مورد استفاده قرار می گیرد.

می توانید دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.