شگفتی های آبشار نیاگارا

Niagara Falls
جاذبه های گردشگری کانادا-دیدنی های تور کانادا

Niagara Falls

شگفتی های آبشار نیاگارا مقصد رویایی ما در سفر مجازی به کاناداست. سفر در طبیعتی بکر با تابش درخشان خورشید بر ذرات آب هایی که سقوطشان پر از ایستادن است. اینجا نیاگاراست؛ مرز کانادا و آمریکا. «در زمزمه مبهم» آبشار نیاگارا با ما همراه باشید!

آبشارهای نیاگارا

آبشارهای نیاگارا از معروف ترین آبشار های جهان است. نیاگارا شامل سه آبشار است. یک آبشار بزرگ و دو آبشار کوچک این مجموعه زیبا را می سازد. آبشارهای شگفت انگیز نیاگارا با آنچه از تعریف آبشار می دانیم متفاوت است. در نیاگارا سخن از ارتفاع نیست. در نیاگارا سخن از ریزش عادی آب از صخره نیست. آوازه نیاگارا یک جریان متصل از عبور است. شهرت نیاگارا کشف «یک وسعت بی واژه» است. آنجا که آب های رود بزرگ نیاگارا آرام ارام از دشت ها و دریاچه ها عبور کرده است. و بعد از 58 کیلومتر خاطره، باور و حرف های ناگفته به آبشاری خروشان تبدیل می شود. این اجتماع گسترده آب از بلند ترین و سریع ترین آبشارهای جهان است.

جذابیت آبشار های نیاگارا

جذابیت های آبشارهای نیاگارا قابل توصیف نیست. در اینجا به بعضی از شگفتی های طبیعت در نیاگارا اشاره می کنیم. شکوه آبشارهای نیاگارا در غرش خروشان آب هنگام فروریختن نمایان می شود. صدای سقوط آب تا فرسنگ ها دنیای صنعتی را به عقب می راند. انگار بی دلیل نیست که این آبشار مرز کانادا و آمریکاست. انگار نیاگارا از سرچشمه خود در دریاچه ایری تا مقصدش به دریاچه انتاریو آرزوهای جهان را تکرار می کند. تکرار این پدیده در آبشار چشم ها را مجذوب قدرت و غرش صدای آب  می سازد. صدای آب در آبشار نیاگارا شاید صدای بشریت است.

پل رنگین کمان

پل رنگین کمان از شگفتی های نیاگارا است. گردشگران می توانند روی این پل قدم بزنند و شاهد ریزش آب باشند.

نام آبشارهای نیاگارا

نام آبشارهای نیاگارا در قسمت کانادایی نعل اسب و در قسمت آمریکایی نقاب عروس و آمریکایی است. آبشار نعل اسب بزرگ ترین آن ها است. آبشار نقاب عروس کوچک ترین آبشار نیاگارا است. آبشار نعل اسب آبشار اصلی نیاگاراست. چشم انداز زیبای این آبشار آمریکایی ها را نیز به کانادا می کشاند.

ویژگی های آبشار نیاگارا

سرعت بالا در جریان آب

ارتفاع 53 متری ریزش آب

ریزش 110 تا 168 هزار متر مکعب آب در ثانیه

عرض آبشار نعل اسب 790 متر و آبشار آمریکایی 320 متر است.

میزان جریان آب به میزان آب دریاچه ایری بستگی دارد.

فصل بهار و تابستان میزان آب در بالاترین حد است.

در فصل زمستان کمترین میزان آب را دارد.

در شگفتی های آبشارهای نیاگارا

در شگفتی های آبشارهای نیاگارا اینکه اختلاف ارتفاع آن ها مشخص نیست. ساختار زمین شناختی این آبشارها موجب تفاوت در ارتفاع و شکل ظاهری آن ها شده است. ولی وجود صخره ای عظیم در پایین آبشار آمریکایی موجب پنهان شدن این تفاوت است.ارتفاع آب در آبشار نعل اسب 53 تا 57 متر است. حال انکه، ارتفاع آبشار آمریکایی 30 متر است. اما ارتفاع آن ها یکسان به نظر می آید.

جزایر آبشار نیاگارا

جزایر آبشار نیاگارا سالانه گردشگران زیادی را به خود می بینند. این جزایر خالی از سکنه شامل جزیره گوت و لونا هستند.

جزیره گوت

جزیره گوت در میان رود نیاگارا واقع شده است. این جزیره آبشار نعل اسب و نقاب عروس را از یکدیگر جدا می کند. دو پل این جزیره را به خشکی وصل می کند. این جزیره خالی از سکنه است. هر سال گردشگران زیادی از طریق این پل ها برای دیدن آبشار وارد جزیره گوت می شوند.

جزیره لونا

جزیره لونا بین آبشار آمریکایی و نقاب عروس واقع شده است. این جزیره با یک پل به جزیره گوت وصل می شود. گردشگران از این پل برای دیدن آبشار استفاده می کنند.

می توانید دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.