درباره اسپانیا
اسپانیا اسپانیا-دیدنی های تور اسپانیا - پایتخت اسپانیا سلطنت اسپانیا فوتبال در اسپانیا
  • ۸ مهر ۱۳۹۷
  • نویسنده: Admin
  • نظرات: 0
  • بازدید: 18
  • لایک:

اسپانیا یکی از کشورهای اروپایی است که در بخش جنوبی این قاره واقع شده و از فرهنگ و تاریخ کهن و غنی برخوردار است. اسپانیا به­ عنوان یکی از کشورهای مستقل در شبه ­جزیره ایبری شناخته می­شود و توسط دریای مدیترانه محسور شده است. اسپانیا با کشورهای آندورا، پرتغال، مراکش و فرانسه دارای مرز مشترک است. جمعیت اسپانیا در حدود 45 میلیون نفر بوده و این کشور از نظر اقتصادی توانسته در جایگاه هشتم جهان قرار بگیرد.

شهرها و روستاهای بسیاری در کشور اسپانیا وجود دارد که هریک از آن­ها می ­توانند تاریخ این کشور اروپایی را به زیبایی نشان دهند. مادرید به­ عنوان پایتخت اسپانیا شناخته شده و شهری بزرگ در این کشور است. اسپانیا دارای شهرهای بزرگ دیگری نیز همچون بارسلون، مالاگا، سویا و والنسیا است که هرکدام از آن­ها در تاریخ و اقتصاد این کشور نقش بسزایی دارند. اقوامی که در گذشته ­های دور در اسپانیا اقامت داشته­ اند باسک­ها و سلت­ها بودند. حدود 206 سال پیش از میلاد مسیح امپراتوری روم توانست اسپانیا را به­ استعمار خود دربیاورد. مسلمانان نیز در تاریخ اسپانیا حضور داشته و فرهنگ این کشور را تحت تاثیر قرار داده ­اند.

درباره اسپانیا

درباره اسپانیا اطلاعات بسیاری عنوان شده که در این مطلب قصد داریم آن­ها را عنوان کنیم تا علاقه ­مندان و متقاضیان سفر به اسپانیا بتوانند با آگاهی بیشتری وارد این کشور اروپایی شوند. اسپانیا به­ عنوان یکی از کشورهای اروپایی شناخته می­شود که فاصله بسیار کمی با قاره آفریقا دارد و توانسته تاثیر بسزایی در فرهنگ و تاریخ بین­ المللی ایجاد کند. این کشور هنگامی که تحت سلطه مسلمانان بوده محلی برای کسب علم به شمار می ­رفت.

در تاریخ اسپانیا دریانوردان بسیاری وجود دارند که توانسته­ اند نام خود را با اکتشافات مهم گره بزنند. یکی از این افراد کریستف کلمب است که برای نخستین بار قاره آمریکا را کشف نمود. این دریانورد اسپانیایی پس از این که سفری به کشور آمریکا داشت توانست در مناطق کاستیل و آراگون حکومت کند و آمریکا را بخشی از مستعمره اسپانیا معرفی نماید. در فرهنگ و تاریخ اسپانیا ردپای نویسندگان بزرگی نیز دیده می­شود که آثار خارق ­العاده ­ای را برای آیندگان برجای گذاشته­ اند. ارنست همینگوی یکی از مشاهیر عرصه نویسندگی در اسپانیا است که رمان زنگ­ ها برای که به صدا درمی­ آیند را خلق کرده است. این رمان مشهور جنگ­های داخلی که در اسپانیا به وقوع می­پیوست را به خوانندگان بازگو می­کند. نویسندگان اسپانیایی بسیاری نیز توانسته ­اند آثاری را با­عنوان برترین وارد دنیای ادبیات کنند که در این بین می­ توان به رمان دن کیشوت اشاره کرد که توانسته تحت عنوان نخستین رمان مدرن ادبیات بین ­المللی به شمار بیاید. میگل سروانتس نویسنده­ این کتاب مشهور است که نام خود را به ­عنوان یکی از نویسندگان سرشناس اسپانیایی مطرح کرده است.

سلطنت اسپانیا

درحال حاضر سلطنت اسپانیا پادشاهی مشروطه بوده و در آن سلطنت موروثی است. سلطنت اسپانیا از دو مجلس قانون گذاری و قوه مجریه تشکیل شده است که توسط نخست ­وزیر نظارت می­شوند. پادشاه اسپانیا این حق را دارد که نخست­ وزیر را تعیین کرده و تائید کنگره نمایندگان را دریافت کند. رئیس دولتی که در کشور اسپانیا وجود دارد هم تراز نخست ­وزیرانی است که در دیگر کشورهای بین­ المللی در حال خدمت در دولت هستند.

درباره اسپانیا

کنگره نمایندگان اسپانیا دارای 350 عضو است که به وسیله انتخابات و از سوی مردم انتخاب می­شوند. نمایندگان انتخابی حدود 4 سال زمان دارند تا به وظایف محول شده خود عمل نمایند. در سلطنت اسپانیا قوه مقننه نیز وجود دارد که تعداد اعضای آن حدود 266 نفر است. از بین اعضای قوه مقننه حدود 208 نفر به وسیله انتخابات تعیین خواهند شد اما 58 نفر از آن­ها نیز به وسیله قانون گذاران بخش­های خودمختار تعیین می­شوند. این افراد نیز تنها 4 سال زمان دارند تا به وظایفی که برای آن­ها تعیین شده بدون هیچ مشکلی عمل نمایند.

گاوبازی در اسپانیا

گاوبازی در اسپانیا توانسته بخش عمده­ ای از فرهنگ این کشور را به خود اختصاص دهد و از آن تحت عنوان جاذبه ورزشی بزرگی یاد می ­شود که هرساله طرفداران بسیاری را به سمت خود جذب می­کند. گاوبازی به­ قدری با فرهنگ اسپانیا عجین شده که رینگ­ های مخصوص این ورزش در تمامی مناطق اسپانیا قرار داشته و علاقه­ مندان در هر نقطه از اسپانیا می­توانند این ورزش جذاب و هیجان­ انگیز را تماشا کنند.

فوتبال در اسپانیا

یکی دیگر از بخش­های مهم فرهنگ اسپانیا را فوتبال دربرگرفته است. این ورزش در کشور اسپانیا طرفداران ویژه­ ای را داشته و هرفردی علاقه خود به به نوعی نشان می­دهد. موتورسواری، تنیس، بسکتبال و چندین ورزش دیگر نیز در کشور اسپانیا طرفداران مختص خود را داشته و افراد می­توانند با توجه به علاقه و نظر خود ورزش مناسبی را انتخاب کنند. در سال 1992 میلادی المپیک تابستانی در شهر بارسلون برگزار شد و افراد بسیاری از کشورهای مختلف برای دیدن بازی ­های المپیک وارد کشور اسپانیا شدند.

اسپانیا دارای جزایر بسیاری است که می­توان به جزایر بالئاری و جزایر قناری اشاره کرد. در این کشور اروپایی جاذبه­ های دیدنی و گردشگری بسیاری وجود دارد که علاقه­ مندان می­ توانند از آن­ها بازدید کرده و با تاریخ اسپانیا آشنایی بیشتری پیدا کنند. این کشور دارای اقلیم­ های آب ­وهوایی متنوعی است که می­توان به اقلیم مدیترانه­ ای با تابستان­ های گرم اشاره کرد. اقلیم آب­ وهوایی دیگری که در اسپانیا وجود دارد اقلیم نیمه­ خشک است که حدود یک چهارم از بخش جنوبی این کشور را دربرگرفته است. اقلیم اقیانوسی نیز یکی دیگر از اقلیم­ های آب­ وهوایی است که در کشور اسپانیا وجود دارد و بخش­های شمالی این کشور را احاطه کرده است.

در کشور اسپانیا مردم از زبان ­های مختلفی برای برقراری ارتباط با یکدیگر استفاده می­کنند که موجب شده این کشور دارای چند زبان مختلف باشد. اسپانیولی به­عنوان زبان رسمی در این کشور اروپایی شناخته می­شود و هریک از افرادی که در اسپانیا زندگی می­کنند براساس قوانین تعیین شده باید زبان اسپانیولی را بیاموزند.  

می توانید دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *