تماشاخانه کلوسئوم رم

گردشگری لوکس
  • ۲ دی ۱۳۹۶
  • نویسنده: مدیر سایت
  • نظرات: 0
  • بازدید: 13
  • لایک:

تماشاخانه کولوسئوم در رُم، بزرگ‌ترین و مشهورترین آمفی‌تئاتر در دنیای ‌رومی‌هاست. ساخت این تماشاخانه توسط امپراتور (وسپاسیان) از سلسله فلاویان در سال 72 قبل از میلاد مسیح آغاز و توسط تیتوس پسر او، در سال 80 قبل از میلاد مسیح تکمیل شد. کولوسئوم قابلیت جای دادن 50 هزار تماشاگر را در خود داشت که این تعداد می‌توانستند از 80 ورودی به این ساختمان وارد شوند. تماشاگران به واسطه بادبان‌هایی که ولاریوم نامیده می‌شد از باران و گرمای آفتاب در امان بودند.
کولوسئوم یکی از پربازدیدترین جاذبه‌های توریستی ایتالیا و همچنین یکی از نمادهای این کشور است. بنابراین برای مسافرانی که به ایتالیا سفر می‌کنند، بازدید از آن ضروری می‌باشد. این آمفی تئاتر بزرگ در نوع خود بزرگ‌ترین آمفی تئاتری است که توسط امپراتوری ر‌وم ساخته شده و به عنوان یک نمونه برای امکانات ورزشی در دوران مدرن به یادگار مانده است. امروزه، این سازه با پیشرفت‌هایی که آن را احاطه کرده‌اند در تضاد کامل است و این یک یادآوری عالی از دوران باستان و تاریخ گسترده رومی‌ها می‌باشد.

می توانید دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.