سوئیس - اقامت از طریق سرمایه­ گذاری در سوئیس اقامت سوئیس از طریق ازدواج کار در سوئیس
  • ۲۹ مهر ۱۳۹۷
  • نویسنده: Admin
  • نظرات: 0
  • بازدید: 29
  • لایک:

اقامت کشور سوئیس

اغلب افرادی که قصد مهارت از کشور خود را دارند سوئیس را به­ عنوان مقصد انتخاب می­کنند. اخذ اقامت کشور سوئیس نیازمند آشنایی با شرایط مهاجرت و قوانینی است که از سوی مسئولان این کشور مشخص شده است. راه­های مختلفی برای اقامت کشور سوئیس وجود دارد که متقاضیان با استفاده از آن می­توانند در این کشور اقامت داشته و زندگی کنند. زیبایی­ کوه­ها و طبیعت سوئیس باعث شده تا افراد بسیاری علاقه­ مند به اقامت در این کشور باشند. در ادامه برخی از راه های اخذ اقامت کشور سوئیس را عنوان خواهیم کرد.

اقامت کشور سوئیس

اقامت سوئیس از طریق ازدواج

یکی از راه­های اخذ اقامت کشور سوئیس از طریق ازدواج است که البته شرایط مختص به خود را داشته و متقاضیان باید نسبت به آن توجه ویژه­ای داشته باشند. اشخاص متقاضی دریافت اقامت کشور سوئیس چنانچه شرایط لازم را داشته باشند می­توانند با یکی از اتباع سوئیسی ازدواج کرده و شهروندی این کشور را دریافت کنند. وجود رفاه و پیشرفت بالا در کشور سوئیس باعث شده تا سالیانه افراد بسیاری این کشور را به­عنوان مقصد مهاجرت خود انتخاب کنند و ازدواج به یک شهروند سوئیسی موجب می­شوند روند اخذ اقامت کشور سوئیس نیز سریع­تر پیش برود.

شرایط ازدواج با شهروند سوئیسی

اشخاصی که تمایل دارند اقامت کشور سوئیس را از طریق ازدواج به دست بیاورند باید شرایط تعیین شده از سوی دولت این کشور را نیز مدنظر قرار دهند. یکی از شرایط ازدواج با شهروند سوئیسی داشتن حداقل سن 18 سال است و متقاضیان باید تمام موارد لازم درخصوص ازدواج را مدنظر داشته و شرایط لازم را در حضور افسر اداره ثبت به انجام برسانند. یکی از طرفین ازدواج باید تابعیت سوئیس را داشته و قادر به انجام مراحل ورود شخص متقاضی به کشور سوئیس باشد. مدارکی از سوی متقاضیان به اداره ثبت تحویل داده می­شود باید کامل بوده و صحت آن­ها تائید شود و هزینه لازم برای بررسی مدارک ارائه شده نیز پرداخت گردد.

اقامت کشور سوئیس

اقامت از طریق سرمایه ­گذاری در سوئیس

از دیگر روش­های دریافت اقامت کشور سوئیس سرمایه­ گذاری در این کشور است که موجب می­شود متقاضیان در کمترین زمان بتوانند اقامت این کشور را به دست بیاورند. استاندارد زندگی در کشور سوئیس بسیار بالا بوده و متقاضیان می­توانند از امکانات آموزش عالی و بهداشت و درمان مناسب بهره ­مند گردد. اقامت از طریق سرمایه ­گذاری در سوئیس نیازمند رعایت شرایط و مواردی است که باید از جانب متقاضیان درنظر گرفته شود.

براساس قوانین دولت سوئیس اشخاصی که متقاضی دریافت اقامت در طریق سرمایه­ گذاری در سوئیس هستند می­توانند کسب­ وکار تازه­ای را در این کشور به راه انداخته و بلافاصله پس از آن اقامت سوئیس را نیز دریافت کنند. خرید ملک و داشتن تخصص در زمینه کاری از دیگر روش­های سرمایه­ گذاری در سوئیس محسوب شده و افراد براساس آن­ها می­توانند نسبت به دریافت اقامت کشور سوئیس اقدامات لازم را انجام دهند.

چنانچه شخص متقاضی شرایط لازم برای سرمایه­ گذاری در سوئیس را داشته باشد می­تواند ویزای سرمایه­ گذاری این کشور را دریافت کرده و پس از مدت زمان مشخصی نسبت به دریافت تابعیت و شهروندی این کشور اقدام نمایند. اشخاصی که از تمکن مالی و شرایط اقتصادی مطلوبی برخوردار هستند می­توانند سوئیس را به­ عنوان یک گزینه ایده ­آل برای سرمایه­ گذاری مورد توجه قرار دهند. اطلاع از قیمت ملک و هزینه لازم برای سرمایه ­گذاری در سوئیس و شرایط زندگی در این کشور از جمله مهم­ترین مسائلی هستند که متقاضیان پیش از اقدام برای اخذ اقامت از طریق سرمایه­ گذاری در سوئیس باید نسبت به آن اطلاع کافی داشته باشند. افرادی که اقامت کشور سوئیس از طریق سرمایه­ گذاری را دریافت کرده باشند می­توانند تابعیت این کشور را نیز اخذ نموده و بدون ویزا به کشورهای منطقه شینگن سفر کنند. افراد متقاضی می­توانند اعضای خانواده وابسته خود را نیز وارد کشور سوئیس کرده و به همراه آن­ها در این کشور اقامت داشته باشند.

متقاضیان اخذ اقامت از طریق سرمایه­ گذاری در سوئیس می­توانند شرکت مدنی را به ثبت برسانند که حداقل باید 2 عضو داشته باشد. البته این امکان برای افراد وجود دارد که فعالیت­ های خود را به­ صورت حرفه ­ای و فردی انجام دهند و یا شرکتی را تحت عنوان شرکت­ تضامنی شخصی به ثبت برسانند. ثبت دفتر نمایندگی و یا شعبه ­ای جداگانه و یا ثبت شرکت سهامی از دیگر روش­ های سرمایه­ گذاری در سوئیس شناخته شده و موجب دریافت اقامت کشور سوئیس برای متقاضیان خواهد شد.

اقامت کشور سوئیس

اقامت از طریق کار در سوئیس

از دیگر روش­های اخذ اقامت کشور سوئیس از طریق کار است که متقاضیان براساس قانونی که در سال 1998 میلادی به تصویب رسیده باید شرایط لازم را داشته باشند. براساس قانون مصوب درصورت نیاز کارفرما اولویت کاری با افرادی است که تابعیت کشور های اتحادیه اروپا را دارند. چنانچه فرد موردنیاز از این کشورها پیدا نشد متقاضیانی که در خارج از اتحادیه اروپا حضور دارند می­توانند نسبت به دریافت مجوز کار در سوئیس اقدام نمایند.

افرادی که اجازه کار اروپا را دریافت کرده باشند می­توانند در اروپا نیز اقامت کنند و این نوع اقامت باتوجه به ملیت و کشور فرد متقاضی و نوع قرارداد کاری و یا صنعتی که فرد در آن به کار اشتغال دارد متفاوت است. شهروندان اروپایی باتوجه به توافق­نامه ­ای که بین سوئیس و اتحادیه اروپا در سال 2002 منعقد شده می­توانند به سادگی وارد کشور سوئیس شده و کار مناسبی را پیدا کنند.

اشخاصی که از تابعیت اتحادیه اروپا را دارند می­توانند به مدت 3 ماه در کشور سوئیس اقامت داشته و کار مناسبی را جستجو کنند. چنانچه پیدا کردن کار بیشتر از 3 ماه به طول بیانجامد شهروندان اتحادیه اروپا باید مجوز جستجوی کار و اقامت بیشتر از 3 ماه را دریافت کنند. این درحالی است که شهروندان خارج از اتحادیه اروپا باید براساس پیشنهاد کاری که از سوی کارفرمای سوئیسی دریافت کرده ­اند مجوز کار در سوئیس را دریافت کنند. افرادی که پیش­تر سابقه مدیریتی داشته و در زمینه شغلی خود از تجارب و تخصص بالایی برخوردار هستند و یا به کار در مشاغل تخصصی اشتغال دارند می­توانند به صورت ساده­ تری اقامت کشور سوئیس را دریافت کنند.

 

می توانید دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *