اسپانیا
  • ۶ مرداد ۱۳۹۷
  • نویسنده: sells
  • نظرات: 0
  • بازدید: 14
  • لایک:

ورزشگاه نیوکمپ را می‌توان قلب تپنده‌ی شهر بارسلون در اسپانیا دانست. این استادیوم معبد عاشقان فوتبال است که از سراسر دنیا برای دیدن روح فوتبال به آنجا سفر می‌کنند. کمپ نو ، که غالباً نیوکمپ هم خوانده می‌شود بین سالهای 1954 و 1957 ساخته شد و رسما در 24 سپتامبر 1957 با مسابقه بین بارسلونا و لهستان ورشو افتتاح شد از آن زمان تاکنون بسیار موفق بوده است.
در مراسم افتتاحیه ی این وزشگاه  10،000  کبوتر به آسمان فرستاده شد. نیوکمپ بزرگترین ورزشگاه فوتبال در اروپا و یکی از موفق ترین باشگاه های اسپانیا است باید در فهرست برنامه اروپا گردی شما باشد. این ورزشگاه جزو ورزشگاه های ۵ ستاره یوفا بوده و تاکنون میزبان مسابقات بسیاری در رده‌های بالای بین‌المللی و فینال‌های لیگ قهرمانان اروپا بوده است. 
همه ساله در اکثر ماه ها توریست ها و گردشگران زیادی از سراسر دنیا به بارسلونا آمده و خواستار بازدید از استادیوم نیوکمپ هستند. ورزشگاه نیوکمپ در شرق بارسلونا واقع شده است .
موسس باشگاه خوان گمپر (Joan Gamper) در سوئیس متولد شده است. رنگ‌های قرمز و آبی پیراهن باشگاه به احترام باشگاه « بازل» (Basel) سوئیس است که خوان در آن به عنوان کاپیتان بازی می‌کرد. امروزه باشگاه طرفداران بارسلونا با ۱۶۰,۰۰۰ عضو، در نوع خودش یکی از بزرگ‌ترین‌ها در جهان به شمار می‌آید.

جهت اطلاع از قیمت‌های تور اروپا بر روی لینک زیر کلیک کنید!

تور اروپا

می توانید دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *