همه چیز در مورد برج العرب

گردشگری لوکس
  • ۲۹ آذر ۱۳۹۶
  • نظرات: 0
  • بازدید: 12

برج العرب تنها هتل 7 ستاره در دنیا که با 331 متر ارتفاع، دومین هتل مرتفع دنیا و جزو گران ترین مراکز اقامتی در جهان محسوب می شود. موضوع شگفت انگیز در مورد برج این است که روی جزیره ای مصنوعی بنا شده است که 280 متر از ساحل جمیرا دبی فاصله دارد و توسط یک پل اختصاصی منحنی به ساحل متصل می شود. این ساختار نمادین، شبیه بادبان کشتی ساخته شده است که در نوعی کشتی عربی کاربرد داشت. این زمین ورزشی در نزدیکی بالاترین طبقه قرار دارد ٬ همچنین این سازه میزبان مرتفع ترین زمین تنیس جهان است
در بالای برج العرب و در ارتفاع 212 متری از سطح دریا، یک سکوی فرود هلیکوپتر با 24متر پهنا وجود دارد که امکان فرود و صعود از آن را به وسیله هلیکوپتر ممکن می سازد. سقف لابی هتل، 180 متر ارتفاع دارد و منظره ای خیره کننده را به نمایش می گذارد و در داخل ساختمان از نمای طلا استفاده شده است. در مجموع، برای ساخت این هتل، 650 میلیون دلار هزینه شده است.
این ساختمان 202 سوئیت دارد که تمام آنها دوبلکس هستند، کوچک ترین سوئیت این هتل 169 و بزرگترین آن 780 متر مربع وسعت دارد. در رستوران المنتهی در ارتفاع 200متری بر فراز خلیج فارس، می توانید نمایی پانوراما از دبی را تماشا کنید. همچنین رستوران المهاره آکواریومی عظیم 990 هزار لیتر آب را در خود جای می دهد. برای ساخت برج العرب، چندین شرکت و پیمانکار از بریتانیا، ایالات متحده و دبی با بیش از 3 هزار کارگر همکاری داشته اند. برای ورود به هتل باید از قبل رزرواسیون انجام گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *